SPEEDgrupa

SPEEDgrupa

SPEEDgrupa SPEEDgrupa

Sport CourtModułowo - elastyczna nawierzchnia SPORT COURT jest liderem wsród syntetycznych nawierzchni sportowych, przede wszystkim dzięki opatentowanym rozwiązaniom, które pozwalają na spełnienie najostrzejszych kryteriów i dają sportowcom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Dużą wagę inżynierowie-technolodzy z Connor Sport Court przykładają do kryterium AMORTYZACJI i dzięki ich pracy nawierzchnie SPORT COURT wspomagają sportowców w zakresie wybicia, odbicia piłki, ochrony stawów przy lądowaniu po wyskoku.

 

Cechy, które sprawiły że od wielu lat nawierzchnie modułowo-elastyczne SPORT COURT są absolutnym liderem na rynku:

MODULAR SYSTEM - nawierzchnia składa się z modułów, pojedynczych, niewielkich płytek w kształcie kwadratów(długość boku 30,5cm), łatwych i szybkich w montażu, przy wielokrotnym montażu i demontażu zachowujących swój wygląd i wszystkie parametry, niekłopotliwych w transporcie i przechowywaniu.

 

unikalna struktura przeplotu w wymiarze 3D-dla błyskawicznego odprowadzania wody z powierzchni i utrzymaniu najwyższych parametrów tarcia i sprężystości nawierzchni.

DYNAMICZNY RUSZT - to, co sprawia, że budowa nowego boiska nie musi być zdeterminowana przez typ gruntu tak silnie jak pozostałe nawierzchnie syntetyczne. Wymagane dynamiczne podłoże w przypadku nawierzchmi poliueratnowych jest tu zastapione konstrukcją modułów nawierzchni, czyli rusztem słupkowo-krzyżowym. Ten opatentowany, unikalny system konstrukcji sprawia, że na podbudowie typu beton, asflat (stare przyszkolne boisko), kostka brukowa - nawierzchnia SPORT COURT spełnia najwyższe wymagania pod względem elastyczności i amortyzacji.

POSITIVE LOCK - integralna część każdego modułu SPORT COURT, elementy łączące, pozwalające na bezawaryjne funkcjonowanie całości nawierzchni i przejmujące energię z samych modułów, pracujących  pod wpływem ciężaru, ruchu zawodników i sprzętu sportowego.

 

LATERAL FORGIVENESS™ - system amortyzacji MOVE - dzięki inżynierom Connor Sport Court powstał system Lateral Forgiveness™, wykorzystujący dwa inne unikalne rozwiązania: POSITIVE LOCK i DYNAMICZNY RUSZT. Połączenie tych rozwiązań daje w efekcie doskonałą amortyzację wstrząsów i uderzeń poprzez zamianę siły udarowej, działającej pionowo w doł,  na ruch poziomy modułów (za co odpowiedzialne są odpowiednie rozmiary i kształt zatrzasków) i ich kontrolowane ugięcie (słupki pomiędzy stabilizującymi wspornikami krzyżowymi).


SAFE EDGE-kolejne rozwiązanie mające zwiększyć bezpieczeństwo na boisku, w strefach granicznych. Ten sam system łączenia z użytkową częścią nawierzchni, stanowiący intergralną część systemu Lateral Forgivenesssprawia, że boisko zachowuje swoje właścicwości nawet w skrajnych obszarach, wyłączonych z intensywnej eksploatacji. Dodatkowa zaletą SAFE EDGE jest łagodne wykończenie poziomu boiska, co wyklucza ryzyko bolesnych i niebezpiecznych urazów w przypadku upadku lub nadepnięcia na sam skraj boiska.


PERFECTLY EQUAL-czyli estetyka i komfort idealnie gładkiej w dotyku płaszczyzny, bez chropowatości, nacięć, rowków.

W połączeniu z przestrzenną konstrukcją 3D, ta cecha daje doskonałe połączenie funkcjonalności i bezpieczeństwa.

 

Dokładnie omówienie wszytstkich opatentowanych rozwiązań technologicznych, zastosowanych w nawierzchniach SPORT COURT, znajduje się na dedykowanej stronie >> www.SportCourt.pl