SPEEDgrupa

SPEEDgrupa

SPEEDgrupa SPEEDgrupa

SPEEDpuzzleCo warto wiedzieć o bezpiecznej nawierzchni SPEEDpuzzle?

Bezpieczna nawierzchnia musi amortyzować upadki z wysokości równej najwyższym urządzeniom zainstalowanym na placu zabaw (norma określa tzw. minimalną strefę bezpieczeństwa wokół urządzenia). Nawierzchnia powinna posiadać certyfikat  zgodności z Normą PN - EN 1177.

Zapewnienie bezpieczeństwa to również szybkość odprowadzania wody z powierzchni czyli zapewnienie antypoślizgowości (konieczne jest zastosowanie odpowiedniej hydro przepuszczalnej podbudowy, wskazane także rozwiązania przyspieszające odprowadzanie wody z samej nawierzchni, np. system kanalików w elementach nawierzchni).

Miejsca łączeń poszczególnych modułów muszą być odpowiednio szlifowane, fazowane aby wyeliminować ryzyko zaczepienia czy potknięcia na liniach styku.

O bezpieczeństwie stanowi tez materiał warstwy użytkowej, czyli tej z którą użytkownik ma bezpośrednią styczność. W przypadku nawierzchni poliuretanowych istotne jest czy całość zrobiona jest z SBR-u (granulatu wytwarzanego w procesie recyklingu zużytych opon samochodowych) barwionego w masie, materiału który może dawać nieprzyjemny zapach pod wpływem wysokich temperatur czy z EPDM-u - najszlachetniejszego z dostępnych granulatów wykorzystywanych do produkcji nawierzchni produkowanego głównie na bazie kauczuku, nie zawierającego komponentów pochodzących z recyklingu i dostępnego w szerokiej gamie barw. Na placach zabaw, szczególnie w porze wyższych temperatur, rodzice bawiących sie dzieci są zaniepokojeni nieprzyjemnym zapachem rozgrzanej gumy - tak sie dzieje na nawierzchniach z SBR-u. Dlatego w przypadku instalowania nawierzchni dla najmłodszych warto zadbać o to, aby nowa inwestycja była jak najlepszej jakości i zastosować SPEEDpuzzle-gwarantujące poczucie bezpieczeństwa.

 

Wszystko o SPEEDpuzzle na stronie dedykowanej >> www.SPEEDpuzzle.pl